Для справжніх любителів парфумів атомайзери – дуже зручна і необхідна річ. Вони дають можливість не витрачати кошти на покупку вартісних повнорозмірних флаконів улюблених парфумів, а купувати їх «на розлив» у необхідній кількості.
Для споживачів доступні найрізноманітніші види скляних чи пластикових колбочок, які надійно зберігають аромат та надзвичайно зручні у зберіганні, користуванні та транспортуванні.
Види атомайзерів та їх особливості
Невеличкі флакони для парфумів мають різні назви: пробник, атомайзер, сімпл, переливон. Такі мініверсії мають широке використання як тестери у парфумерних магазинах, для особистого використання, а також для реалізації заводської чи хенд-мейд продукції невеликими партіями.
Мініфлакони бувають різних видів і з різними насадками:
- З ролером. Скляні чи пластикові колбочки випускають обсягом 5 і 10 мл з пластиковою кришечкою, що закручується, і роликом. Перевагою такого флакона є те, що парфум наноситься безпосередньо на шкіру, а не розбризкується в повітрі, тому є найбільш економічним.
- З пульверизатором. Виготовляються з пластику, скла чи металу, прозорі чи закриті від потрапляння світла і сонця. Можуть бути розбірними чи суцільними, об’ємом від 4 до 100 мл.
- Пробірки. Найбільш компактний варіант відомих усім пробників на 1, 1,5 чи 3 мл. Це найдешевші флакони, що закриваються невеличкою кришечкою з паличкою, якою наноситься парфум.
- З гвинтовою кришкою. Виготовляються зазвичай із прозорого скла та мають кришку-пульверізатор.
Найдешевшим варіантом є пластикові флакони. Парфуми в них можуть зберігатися до декількох місяців при дотриманні правильних умов. У скляних колбочках парфумерна чи туалетна вода може зберігатися роками.
Правила користування атомайзером
В залежності від конструкції флакони можуть заправлятися не один раз. Якщо він розбирається, то з повнорозмірної версії парфум можна перенести в атомайзер за допомогою шприца.
Якщо флакон виготовлений з непрозорого матеріалу, спочатку можна виміряти необхідний об’єм за допомогою води або спирту. Так ви не переллєте та не втратите дорогу рідину.
Щоб не зіпсувати парфуми та отримати чистий аромат, використовуйте для кожного запаху свій флакон. В окремих випадках його можна вимити за допомогою спирту, сумішшю гірчиці й соди або будь-яким засобом для посуду. Найбільш ретельно слід промити ролик чи пульверизатор, де накопичується найбільше запаху. Промивати необхідно декілька разів, доки не зникне запах парфумів. Далі баночку слід повністю висушити.